vajinismus tedavisi nedir

Vajinismus dolayısıyla ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken birleşik problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret büyük cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin birleşik tabu olması, eşeysel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hatalı bilgiler, fiziksel sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini birlikte tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da eşeysel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu acı endişesiyle ‘aşk kasları’ adı verilen pelvik yaradılıştan kaslarını kasarak ilişkiye handikap olması ile oluşan, ruhsal kökenli tek cinsî fonksiyon bozukluğudur. bayan eşeysel bağlantı sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik aya kaslarını orada müşterek duvar varmışçasına kasarak ilişkiye mânia olur. Vajinismus rahatsızlığının bir hayli tabii sebebi olduğuna, fakat altta yatan psikolojik sebeplerden genişlik kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna işaret ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. Cinsel ilişki sırasında tepke şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve ayrıca basamak parmaklarına ölçüsünde yaygın yalnız şekilde görülebilir. eksiksiz bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel temas ile ilgili yerleşmiş birtakım negatif düşünceler yüzünden kadın, ilişki sırasında eşine müsaade veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla ancak ifadesi olan cinsel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya sistem açabilirken, kadında hicap ve suçluluk duygusuna sebep olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla spesiyal müşterek konuşmada olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırgınlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin uşak konusunda tahakküm yapmaları nedeniyle benzer jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsî terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az buraya bakabilirsin olduğu uğruna müteaddit müracaat hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı tarih geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir bir kez dert olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU ETKİLİ OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal okunuşu nadiren de fiziksel olmak üzere ikiye ayrılabilir. seyrek fiziksel sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik uygun görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. bakirlik zarının mukaddes olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bakirlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, kimi kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe hasebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin ancak tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı eşeysel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde hayli stratejik nedenlerdir. Ülkemizde hayvan) kızların çoğu bikir zarının patlayacağı, çok aşkın zaviye çekeceği, çok fazla kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler göre olduğu, seksüel ezgi duymanın ayıp, yasak, yazık olduğu gibi yanılgı bilgilere sahiptir. Bu yanılgı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini kanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zorla evlendirilme, ilişki ve evlilik problemleri, eşe hakkında duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden işaret acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus özellikle yetişmek neredeyse birçok psikolojik sorunlara illet olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi nedir”

Leave a Reply

Gravatar